• جمعه 16 اردیبهشت 1401 -
  • 52
  • 0 دیدگاه

مراسم چهلمین روز شهادت سردار عبدالرضا شفائی برگزار می شود

مراسم چهلمین روز شهادت جانباز سردار عبدالرضا شفائی در مسجد پیامبر اعظم تالار بعثت برگزار می‌شود.سردار «عبدالرضا شفائی» روز ۱۲ فروردین سال جاری آسمانی شد و به یاران شهیدش پیوست. این پ
مراسم چهلمین روز شهادت سردار عبدالرضا شفائی برگزار می شود

مراسم چهلمین روز شهادت جانباز سردار عبدالرضا شفائی در مسجد پیامبر اعظم تالار بعثت برگزار می‌شود.

سردار «عبدالرضا شفائی» روز ۱۲ فروردین سال جاری آسمانی شد و به یاران شهیدش پیوست.

این پیشکسوت دفاع مقدس سال ۱۳۴۱ در خانواده‌ای مذهبی و ریشه‌دار در تهران متولد شد و مراتب علم و تحصیل را طی کرد و همزمان در مسجد محل (مسجد حیدری) به فعالیت مذهبی و فرهنگی پرداخت و پس از پیروزی انقلاب اولین پایگاه بسیج در مسجد را راه‌اندازی کرد و به فرماندهی پایگاه منصوب شد.

سردار شفائی در ادامه در رشته زمین‌شناسی ادامه تحصیل داد و پس از کسب مدرک کارشناسی در سال ۱۳۶۱ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و با توجه به توانمندی و هوش سرشاری که داشت از ابتدای خدمت به عنوان مربی آموزشی در پادگان امام علی (ع) انتخاب شد و در رشته مخابرات و الکترونیک منشأ تعلیم و تربیت کادر سپاه پاسداران شد.

وی مسئولیت‌های مختلفی از قبیل مربی آموزشی، مسئولیت بخش تحقیقات و پژوهش، جانشین مخابرات تیپ ویژه ۶۶ نیروی مخصوص سپاه و... را بر عهده داشت و در عملیات‌های متعددی  از جمله والفجر مقدماتی، والفجر ۲، والفجر ۴، عملیات خیبر و عملیات نفوذ به کرکوک عراق علیه دشمن بعثی شرکت کرد و سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر در منطقه طلائیه به شدت مجروح شد و از ناحیه‌های سینه، شکم و پا‌ها مورد اصابت ترکش قرار گرفت.

سردار شفائی طی دوره درمان چندین مرحله مورد عمل جراحی قرار گرفت و سرانجام کلیه‌های وی پیوندی شد و پای راست وی چهار سانتی‌متر کوتاه شد و به درجه جانبازی ۷۵ درصد نائل آمد؛ اما هیچ‌گاه از پا نایستاد و به مبارزه ادامه داد و با همان وضعیت در عملیات ۲۵۰ کیلومتر نفوذ در دل خاک عراق شرکت کرد و در عملیات کرکوک عراق نقش بسزائی ایفا کرد.

او مانند یک سرباز ولایی تمام‌عیار انجام وظیفه کرد و مبازره با فساد را سرلوحه کار خود می‌دانست و همواره به عنوان یک مصلح اجتماعی انجام وظیفه می‌کرد. از آنجا که به توصیه پزشک برای ادامه حیات باید در مناطق شمالی زندگی می‌کرد، به عنوان خادم مردم در حل مشکلات مردم خطه گیلان سرآمد بود. با وجود اینکه وی شمالی نبود، اما به سرعت میان مردم به ویژه محرومین گیلان و خصوصا شهرستان لنگرود محبوبیت غیر قابل وصفی پیدا کرده بود.

سرانجام «عبدالرضا شفائی» پس از تحمل سال‌ها درد و رنج جانبازی، روز ۱۲ فروردین سال ۱۴۰۱ به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به دوستان و همرزمان شهیدش پیوست.

مراسم چهلمین روز شهادت این شهید والامقام نیز روز جمعه ۲۳ اردیبهشت از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در مسجد پیامبر اعظم تالار بعثت واقع در شهرک شهید محلاتی تهران برگزار می‌شود.