• دوشنبه 19 اسفند 1398 -
  • 43
  • 0 دیدگاه

ماجرای عدم پذیرش بیمار کرونایی در بیمارستان رشت چه بود؟

فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که نشان از حال نامساعد یک بیمار دارد و فردی که در حال فیلم گرفتن است می‌گوید بیمارستان رشت از بستری کردن این بیمار ممانعت کرده است. دکتر محمدحسین شهدی نژاد، مدیر درمان ت
ماجرای عدم پذیرش بیمار کرونایی در بیمارستان رشت چه بود؟

فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که نشان از حال نامساعد یک بیمار دارد و فردی که در حال فیلم گرفتن است می‌گوید بیمارستان رشت از بستری کردن این بیمار ممانعت کرده است.

دکتر محمدحسین شهدی نژاد، مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان درباره فیلم چند ثانیه‌ای منتشر شده در فضای مجازی از وضعیت ناراحت کننده مرد میانسالی مقابل درب فرعی بیمارستان رسول اکرم رشت با عنوان نداشتن تخت خالی برای پذیرش بیمار کرونایی در این بیمارستان گفت: این بیمارستان به عنوان مرکز درمان بیماران کرونا و سایر بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان طبق تصمیمات و سیاست‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا در کنار مراکز درمانی وزارت بهداشت در حال پذیرش شبانه‌روزی بیماران هستند و در هر زمان هم که ظرفیت پذیرش تکمیل باشد، بیماران با هماهنگی به سایر بیمارستان‌ها انتقال می‌یابند تا با ترخیصی‌های جدید شرایط پذیرش مجدد فراهم شود که این روند تقریبا هر روز جاری است‌.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت این بیمارستان با حدود ۲۰۰ مورد بیمار بستری تکمیل است افزود: بررسی دوربین‌ها نشان داد که تصاویر ضبط شده مربوط به هفته گذشته و در مقابل درب فرعی مربوط به پارکینگ تردد کارکنان بیمارستان است که اساسا تردد بیمار و پذیرش در آن قسمت انجام نمی‌شود.

وی افزود: طبق گزارش ماجرا و تصاویر که به مراجع مربوطه نیز ارائه شده است، این موضوع مربوط به هفته گذشته و روز‌هایی است که این بیمارستان تخت خالی برای پذیرش داشته و پذیرش بدون هیچ وقفه‌ای انجام می‌شد و تاریخ ضبط و انتشار فیلم چند روز فاصله دارد.

وی با تشریح اقدامات صورت گرفته در خصوص فرد مذکور افزود: طبق تصاویر دوربین‌ها، پس از آنکه نگهبان درب متوجه این صحنه می‌شود بلافاصله با تماس نگهبان توسط پرسنل بیمارستان با برانکارد از همان محل به اورژانس منتقل می‌شود.

وی افزود: فرد مذکور دچار مشکل بینایی بوده و با تصور استمرار فعالیت عادی این بیمارستان به قصد دریافت خدمات درمانگاهی به این بیمارستان مراجعه کرده بود.

وی با بیان این نکته که هر فرد درگیر با سرفه یا هر کدام از نشانه‌های جانبی بیماری کرونا الزاما در رده مبتلا یا مشکوک به کرونا قرار ندارد و نیز فرد دچار مشکل حاد تنفسی امکان درازکشیدن روی سینه را ندارد ادامه داد: طبق گزارش بیمارستان، بلافاصله طبق فلوچارت ابلاغی، اقدامات لازم صورت گرفت و مشخص شد علی‌رغم شرایط سنی و سرفه بیمار دارای سایر علائم مشکوک به کرونا نیست و پس از اقدامات و مداوای بالینی و تجویز دارو‌های لازم، با نظر پزشکان جهت استراحت و خروج از محیط بیمارستان به عنوان مرکز قرنطینه، ترخیص شد.