• دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 -
  • 215
  • 0 دیدگاه

شورای شهر رشت با سفر مدیران حوزه شهر خلاق غذا به ایتالیا مخالفت کرد

در جلسه علنی شورای شهر رشت، اعضای این شورا با سفر مدیران حوزه شهر خلاق خوراک رشت به کشور ایتالیا به‌منظور شرکت در سیزدهمین کنفرانس سالانه شهرهای خلاق یونسکو با هزینه 50 میلیون تومانی مخالفت کردند. به

در جلسه علنی شورای شهر رشت، اعضای این شورا با سفر مدیران حوزه شهر خلاق خوراک رشت به کشور ایتالیا به‌منظور شرکت در سیزدهمین کنفرانس سالانه شهرهای خلاق یونسکو با هزینه 50 میلیون تومانی مخالفت کردند.

به گزارش قاب شیشه ای و به نقل از خزرآنلاین رئیس شورای اسلامی شهر رشت عصر امروز در نود و سومین جلسه این شورا در ساختمان شورا واقع در خیابان سعدی با اشاره به مبحث بررسی صلاحیت شهردار رشت اظهار کرد: با توجه به اینکه شورای شهر نسبت به انتخاب و معرفی شهردار رشت اقدام کرده پیشنهاد می‌کنم به‌منظور بررسی وضعیت شهردار رشت در هفته آینده سفری به وزارت کشور در تهران داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به ارسال لایحه‌ای پیرامون حضور برخی از مدیران در سیزدهمین کنفرانس سالانه شهرهای خلاق یونسکو تحت عنوان شهر ایده آل در تاریخ ۲۰ الی ۲۷ خرداد به کشور ایتالیا اشاره کرد و گفت: قرار است در این سفر شهردار رشت، فاطمه قدیمی مدیر برنامه‌های شهر خلاق خوراک یونسکو در رشت، نماینده‌ای از بخش فرهنگ، هنر و تجارت و همچنین یک آشپز به مبلغ پنجاه میلیون تومان به ایتالیا اعزام شوند.

شهر خلاق خوراک رشت فایده‌ای برای شهر نداشت

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز با انتقاد از تحمیل هزینه‌های هنگفت و بدون نتیجه تحت عنوان شهر خلاق خوراک به مجموعه شهرداری رشت اظهار کرد: بنده با عنوان شهر خلاق خوراک رشت مخالف نیستم اما معتقدم تاکنون این مبحث فایده‌ای برای شهر نداشته و هیچ‌کدام از آیتم‌هایی که برای ماندگاری رشت در این جایگاه نیاز بوده اجرایی نشده است.

بهراد ذاکری با تأکید بر اینکه انجام سفرهای خارجی به‌تنهایی نمی‌تواند برای رشت در این زمینه دستاوردی داشته باشد افزود: با این سفر و تحمیل هزینه‌های بیهوده به شهرداری رشت مخالف هستم.

محمدحسن عاقل منش عضو شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اعلام موافقت با برگزاری این سفر به کشور ایتالیا اظهار کرد: در این سفر می‌توانیم آخرین اطلاعات پیرامون شهرهای خلاق خوراک را کسب کرده و پس‌ازآن بتوانیم تصمیم متناسب را درباره عنوان شهر خلاق خوراک رشت بگیریم.

فاطمه شیرزاد هم با بیان اینکه به‌جای تحمیل هزینه 50 میلیونی بابت این سفر به ایجاد زیرساخت‌های مناسب در رشت اقدام شود گفت: جداسازی واحد روابط عمومی و امور رسانه شهرداری رشت یکی دیگر از مباحثی است که چند وقتی است انجام‌شده و امیدوارم این موضوع در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.

وی با تأکید بر اینکه مخالفت خود را با سفر به کشور ایتالیا اعلام می‌کنم بیان کرد: سفرهای بدون نتیجه و این‌چنینی نمی‌تواند به حفظ عنوان شهر خلاق خوراک رشت کمک کند.