• شنبه 23 بهمن 1395 -
  • 191
  • 0 دیدگاه

رئیس اداره ارشاد اسلامی رشت:گیلان یک کشور فرهنگی است!

قاب شیشه ای  _ رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت گفت: جشنواره فرهنگی و هنری فجر کاری جدید و غیر تکراری بود. گیلان به تنهایی یک کشور فرهنگی محسوب می‌ شود. رئیس اداره فرهنگ و ارش

قاب شیشه ای  _ رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت گفت: جشنواره فرهنگی و هنری فجر کاری جدید و غیر تکراری بود. گیلان به تنهایی یک کشور فرهنگی محسوب می‌ شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت اهداف جشنواره فرهنگی هنری فجر را شامل ارائه و معرفی دستاوردهای آموزشگاهای هنری بیان نمود و افزود: این کار حرکتی بود که تقلیدی و تکراری نبوده است.
 
اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی و هنری فجر به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور مسئولین کلانشهررشت، اعضای شورای شهر اسلامی، پیشکسوتان تئاتر و سایر هنروران و هنردوستان در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص)برگزار شد.
 
در این مراسم محمد حسن پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت با تشریح گزارشی از برگزاری جشنواره فجر در گیلان گفت: سال گذشته شخصا در ۵۰۰ مرکز فرهنگی هنری شهرستان رشت حضور یافتم و در هر مرکزی با حداقل یک ساعت زمانی که صرف کردم به شناخت و رد و بدل اطلاعات بین این مراکز پرداختم.
 
وی با اعلام اینکه رشت به عنوان یک پایتخت فرهنگی است ادامه داد: حاصل این بازدیدهای حضوری شناخت ظرفیت های فرهنگی هنری و اموزشگاه های مختلف هنری شهر رشت  بود.
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت با بیان اینکه گیلان در زمینه هنر و فرهنگ فوق العاده است و به تنهایی یک کشور فرهنگی محسوب می شود، خاطر نشان کرد: امیدواریم با همگرایی بیشتر بین دستگاه های فرهنگی بتوانیم هرچه بیشتر و بهتر رشت را به عنوان پایگاه فرهنگی هنری معرفی کنیم، گیلان سراسر ظرفیت و استعداد هنری است و مسئولین موظفند شرایط لازم برای پیشرفت و شکوفایی را ایجاد کند.
 
حسن پور در خصوص دومین جشنواره فرهنگی فجر تصریح کرد: جهت برگزاری جشنواره فجر ۲۰ کمیته فرهنگی به بررسی چگونگی عملکرد و نوع فعالیت پرداخت.
 
وی اهداف این جشنواره را شامل ارائه و معرفی دستاوردهای آموزشگاهای هنری بیان نمود و افزود: این کار حرکتی بود که تقلیدی و تکراری نبوده است، جشنواره فجر از از ۱۰ بهمن با ۶۴ برنامه آغاز به کار کرد و مجموعه برنامه های جشنواره ی فجر شامل ۱۴برنامه فرهنگی، اجرای موسیقی توسط ۱۴ آموزشگاه موسیقی، ۱۱ تئاتر اجرای صحنه، بخش نمایشگاه عکس، برنامه های خیابانی و پلاتویی بوده است.
 
وی اضافه کرد؛ در رشت ۶۰ آموزشگاه هنرهای تجسمی، نقاشی، عکس و… در حال فعالیت است که درمجموع ۱۳ آموزشگاه ۳۰۰ اثر ارائه دادند و از این بین ۹۰ اثر برگزیده شد و در معرض نمایش عموم قرار گرفت.
 
انتهای پیام/