• دوشنبه 20 دی 1395 -
  • 190
  • 0 دیدگاه

دکترذبیح نیکفر: سازمان شدن اورژانس، سرعت مدیریت حوادث را افزایش می دهد

قاب شیشه ای _ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مصوبه اخیر مجلس در خصوص تبدیل مرکز ۱۱۵ اورژانس به سازمان اورژانس گفت: با سازمانی شدن اورژانس، نه تنها امکانات و تجهیزات بهتری به اورژانس تخ
دکترذبیح نیکفر: سازمان شدن اورژانس، سرعت مدیریت حوادث را افزایش می دهد

قاب شیشه ای _ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مصوبه اخیر مجلس در خصوص تبدیل مرکز ۱۱۵ اورژانس به سازمان اورژانس گفت: با سازمانی شدن اورژانس، نه تنها امکانات و تجهیزات بهتری به اورژانس تخصیص پیدا خواهد کرد، بلکه کادر اورژانس مطلوب تر از گذشته، خدمات امداد و نجات را به مردم ارائه خواهند کرد.

 
به گزارش قاب شیشه ای، دکتر ذبیح نیکفر با بیان این که کادر اورژانس همیشه تلاش کرده تا مسئولیت هایش را به نحو احسن انجام دهد، یادآور شد: هم اکنون مرکز اورژانس، چابکی و امکانات مجهز در اختیار ندارد که با سازمانی شدن آن نه تنها وضعیت مدیریت بهتر از گذشته می شود، بلکه کادر اورژانس مسئولیت هایی که به عهده دارد را بهتر از گذشته انجام می دهد.
 
 وی یادآور شد: البته همیشه قدردان زحمات نیروهای اورژانس هستیم که همیشه در زمان وقوع اتفاقات، حوادث جاده ای و بحران ها حضور دارند، اما درهر صورت تبدل شدن مرکز اورژانس به یک سازمان مستقل بسیاری از مشکلات پیش روی آن ها را مرتفع می کند.
 
 نماینده مردم شریف لاهیجان، سیاهکل، رودبنه، دیلمان و پیرکوه در مجلس همچنین با اشاره به این که الحاق بیمه سلامت به وزارت بهداشت اتفاق مبارکی است، اظهار داشت: در بسیاری از کشورها بیمه ها یکپارچه شده اند. اگر شرایط حال را در نظر نگرفته و آینده را نیز در نظر داشته باشیم، این الحاق به سود نظامت سلامت کشور و مردم است.
 
 دکتر نیکفر با تاکید بر این که بیت المال و امانت مردم در جهت سلامت آن ها به کار گرفته می شود و بنابراین باید نظارت ها را تشدید کرد، تصریح کرد: شایسته سالاری و شایسته گزینی باید نصب العین باشد و  با این روند طبیعی است که انتظار داشته باشیم قوانین به درستی به مرحله اجرا درآیند.
 
همچنین وی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس در خصوص اخذ مالیات بر دخانیات گفت: در دنیا و حتی همین کشورهای همسایه تا ۹۰ درصد عوارض بر دخانیات می دهند، اما در کشور ما این روند مشاهده نمی شود.
 
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: مصرف دخانیات در کشور ما بالا است، اما عوارضی که از دخانیات دریافت می شود به اندازه مصرف آن نیست، در حالی که باید عوارض و مالیات بیشتری از شرکت های دخانی دریافت کنیم.
 
وی با اشاره به این که اگر منابع پایدار برای نظام سلامت در بحث دخانیات در نظر گرفته شود، می توان بسیاری از پیشگیری ها را انجام داد، تصریح کرد: عوارضی که از دخانیات دریافت می شود، باید در عمل به وزارت بهداشت، وزارت ورزش و جوانان، وزارت آموزش و پرورش تخصیص یابد تا صرف سلامت جامعه و فرهنگ سازی شود.
 
خانه‌ملت