• یکشنبه 23 آبان 1395 -
  • 256
  • 0 دیدگاه

فرماندار لنگرود: مراسمات وحدت آفرین مذهبی موجب سوء استفاده سیاسی نشود!

قاب شیشه ای _ فرماندار لنگرود با اشاره به برگزاری مراسم تجمع بزرگ عاشورایی در شب اربعین حسینی، گفت:باید دقت کنیم که مراسمات وحدت آفرین مذهبی موجب دو قطبی سازی و سوء استفاده سیاسی نشود. سید رضا جو

قاب شیشه ای _ فرماندار لنگرود با اشاره به برگزاری مراسم تجمع بزرگ عاشورایی در شب اربعین حسینی، گفت:باید دقت کنیم که مراسمات وحدت آفرین مذهبی موجب دو قطبی سازی و سوء استفاده سیاسی نشود.
سید رضا جوادپور اظهار کرد:خیلی ها برای عزادارای امام حسین(ع) جان و مال خود را دادند که این عزادارای باشکوه برگزار شود و ما باید از بعد درونی و عشقی به این کار نگاه کنیم.
وی با تاکید بر اینکه اجتماع باشکوه عاشورائیان در شب اربعین تمام محاسبات دشمنان را به هم می زند، افزود: اقامه عزای امام حسین(ع) و مهدویت دو موضوع مهم برای ما و دشمنان است که انتظار به ما امید، ذوق و آگاهی می دهد که در این مسیر تلاش کنیم.
فرماندار لنگرود با بیان اینکه کمک ادارات و نهادها برای خدمات رسانی بهتر به زائران حسینی باید با میل و انگیزه پاک دینی همراه باشد، تصریح کرد: اجباری در این کار نیست و اینگونه به این مراسم نگاه کنند که هیئت بزرگی به عشق امام حسین(ع) برپا می شود و ما  صادقانه  و مخلصانه در این مسیر کمک کنیم.
وی گفت: سر تا سر دنیا در اربعین حسینی به عزادارای می پردازند و عظمت شکوه عزاداری امام حسین(ع) مردم شهرستان لنگرود نیز در شب اربعین چشم دشمنان را کور خواهد کرد.
جوادپور با بیان اینکه امام حسین(ع) به ما درس آزادگی و مردانگی داد، خاطرنشان کرد: عزت و سربلندی ما از برکات خون سید الشهدا می باشد و ما باید وقایع و پیام عاشورا را شیوه مناسب و به دور از انحرافات و بدون تحریف برای نسل های جوان و نوجوان بیان کنیم.
فرماندار لنگرود گفت: امسال برای چهارمین سال متوالی این مراسم در شهرستان برگزار می شود که باید از تجربه های سال های گذشته در جهت برگزاری باشکوه  و احیای سنت های عزادارای استفاده شود.
 وی با تاکید بر اینکه اشعار استفاده شده توسط مداحان باید پر محتوا باشد، تصریح کرد: از مداحان خوش نام شهرستانی با وجهه دینی و مذهبی استفاده شود.

جوادپور با اشاره به رعایت نظم و انضباط و قانون در مراسم های شهرستانی، تاکید کرد: همه ما باید به دنبال عزتمندی نظام جمهوری اسلامی در سایه تبعیت از مقام معظم رهبری و سیاست های ابلاغی دولت باشیم.
فرماندار لنگرود با بیان اینکه تجمع بزرگ عاشورائیان لنگرود در شب اربعین حسینی  در  میدان انقلاب اسلامی اصلی شهر برگزار می شود، خاطرنشان کرد:مساعدت و همکاری در مراسم های ملی و مذهبی در شهرستان موجب شده که انتظارات افزایش یابد و ما نیز باید دقت کنیم که مراسمات وحدت آفرین مذهبی موجب دو قطبی سازی و سوء استفاده سیاسی نشود.