• سه شنبه 13 مهر 1395 -
  • 250
  • 0 دیدگاه

تغییر میدان مادر رشت که بازتاب کشوری داشت

  ماجرای سیاهپوش شدن مجسمه میدان مادر رشت چه بود ؟ قاب شیشه ای لنگرود : اقدام عجیب منتسب به یک هیات مذهبی دریکی از میدان شهر رشت در روزهای نخست ماه محرم سبب تعجب ش
 

ماجرای سیاهپوش شدن مجسمه میدان مادر رشت چه بود ؟

%d9%85%db%8c%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%b4%d8%aa

قاب شیشه ای لنگرود : اقدام عجیب منتسب به یک هیات مذهبی دریکی از میدان شهر رشت در روزهای نخست ماه محرم سبب تعجب شهروندان کلانشهر رشت و بازتاب گسترده تصاویر آن در شبکه‌های اجتماعی در کل کشور شده است.

هرساله با شروع ایام محرم هیات‌های مذهبی با پارچه نوشته و پرچم‌های مشکی، سبز و قرمز به استقبال عزاداری برای امام حسین (ع) و یارانش می‌روند. هر هیات مذهبی نیز در کنار تکیه و حسینیه خود که حتی تا پیاده راه‌های نیز کشیده می‌شود با ایجاد ایستگاه‌های صلواتی از عزاداران خود استقبال می‌کنند.
اما عصر روز دوشنبه شهروندان با صحنه عجیبی در میدان مادر شهرداری منطقه یک رشت مواجه شدند. پارچه مشکی بزرگی بر روی مجسمه «مادر» و پارچه سبزی نیز بر روی کودک در آغوش مادر پیچیده شده بود.

طبق پیگیری ها و پرس و جو در این باره زیبا سازی و شهرداری منطقه یک نقشی در این کار نداشته‌اند.

نینا پنجه‌ای مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک رشت در گفت‌و‌گو با یک سایت محلی اظهار داشتکه  عوامل شهرداری این منطقه نقشی در تغییر شکل ظاهری مجسمه مادر نداشته‌اند و المانهای مربوط به ماه محرم طبق اصول و قاعده در نقاط تحت مدیریت این شهرداری برای استفاده از ایام نصب شده است.