• یکشنبه 31 مرداد 1395 -
  • 204
  • 0 دیدگاه

آیا مصرف شیشه میل جنسی را افزایش می دهد؟

مصرف شيشه ميل جنسي را افزايش نمي‌دهد آن چيزي كه پس از مصرف متعدد شيشه اتفاق مي‌افتد اعتياد جنسي است نه افزايش ميل جنسي به طوري كه افراد از نظر جنسي معتاد مي‌شوند و رفتارهاي مهارگ
مصرف شيشه ميل جنسي را افزايش نمي‌دهد
آن چيزي كه پس از مصرف متعدد شيشه اتفاق مي‌افتد اعتياد جنسي است نه افزايش ميل جنسي به طوري كه افراد از نظر جنسي معتاد مي‌شوند و رفتارهاي مهارگسيخته جنسي انجام مي‌دهند.

معاون مركز ملي مطالعات اعتياد گفت: بر خلاف باور عمومي مصرف شيشه نه تنها ميل جنسي را افزايش نمي‌دهد بلكه سردمزاجي و ناتواني ميل جنسي را در پي دارد.

آذرخش مكري در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: آن چيزي كه پس از مصرف متعدد شيشه اتفاق مي‌افتد اعتياد جنسي است نه افزايش ميل جنسي به طوري كه افراد از نظر جنسي معتاد مي‌شوند و رفتارهاي مهارگسيخته جنسي انجام مي‌دهند.

وي افزود: وقتي مهار از روي ميل جنسي برداشته مي‌شود در اين حالت فرد فكر مي‌كند ميل جنسي‌اش افزايش يافته است در حالي كه معتاد شده است و در عين حال چون مرتب مجبور است مثل يك معتاد به رفتارهاي جنسي فكر كند تا خيالش راحت شود به خيال خودش ميل جنسي‌اش افزايش يافته است.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران ادامه داد: آزمايش روي مدل‌هاي حيواني به وضوح ثابت كرده است كه اين خيال اشتباه است و شيشه هرگز ميل جنسي را افزايش نمي‌دهد.

وي اضافه كرد: مصرف شيشه به منظور افزايش ميل جنسي تمام عوارض اعتياد را براي فرد در پي خواهد داشت ضمن اينكه پس از مدتي رفتار جنسي‌اش از حالت متعارف درمي‌آيد و ناتواني، سردمزاجي، زودارضايي و عدم تمايل جنسي را به بار خواهد آورد.

مكري يادآور شد: معمولاً معتادان با مشكلاتي مانند افزايش يا كاهش ميلي جنسي، انزال زودرس، عدم رضايت در زندگي زناشويي و از دست‌دادن كنترل ميل جنسي به روانپزشكان مراجعه مي‌كنند و درخواست‌هايي مانند استفاده از قرص‌ها و داروها دارند.

وي با اشاره به هرم جنسي كه كف آن تك‌همسري و نوك آن رفتارهاي جنسي گروهي مهارگسيخته است اضافه كرد: به طور كلي افرادي كه شيشه مصرف مي‌كنند به ميزان 50 تا 60 درصد به نوك هرم مي‌رسند و اين موضوع است كه خطر ابتلا به ايدز از اين طريق را در كشور افزايش مي‌دهد.

معاون مركز ملي مطالعات اعتياد خاطرنشان كرد: هر چه به نوك هرم نزديك‌تر مي‌شويم تنوع‌طلبي، ارتباط جنسي تصادفي، رابطه جنسي گروهي و عدم اختصاصي‌بودن شريك جنسي افزايش مي‌يابد.

وي با بيان اينكه براي ايجاد اعتياد يك رفتار 5 عامل رفتار، استرس، محيط غيرغني عاطفي، استعداد ژنتيكي و الگوهاي خاص نياز است افزود: مصرف شيشه به شدت و جهنم‌وار فرد را در اين هرم جنسي بالا مي‌برد اما بايد در نظر داشت مصرف آن به تنهايي نه تنها هيچ تأثيري روي ميل جنسي ندارد بلكه آن را كمتر هم مي‌كند لذا نقش 5 عامل غير بيولوژيك بسيار با اهميت است.